dobry-podolog-z-krakowa-piotr-barchan-vigipodia
Piotr Barchan - Specjalista Podolog

Właściciel gabinetu podologicznego Vigipodia w Krakowie

O mnie

Jestem podologiem z wykształcenia i z zamiłowania. W zawodzie pracuję od 2016 roku, a rozpoczynałem swoją działalność, świadcząc usługi podologiczne przede wszystkim osobom starszym – pacjentom domów pomocy społecznej, domów seniora i odbywając wizyty prywatne. 

W toku mojej kariery zawodowej miałem przyjemność współpracować z lekarzami pokrewnych specjalizacji: z chirurgiem, fizjoterapeutą i chirurgiem naczyniowym w Centrum Leczenia Ran EMMEd w Rzeszowie. W tym miejscu miałem styczność z wieloma trudnymi wyzwaniami, a dzięki wymagającej praktyce znacznie podniosłem swoje kwalifikacje. To doświadczenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że dostęp do zabiegów podologicznych w Krakowie – dla każdej grupy wiekowej i każdego przypadku – musi zostać ułatwiony. 

Nasze zdrowie, mobilność, samodzielność i dążenie do życiowych celów wiąże się z koniecznością wykonywania kroków i to dosłownie. Dlatego tak ważne jest zdrowie naszych stóp, a wiele ludzi boryka się z różnymi problemami natury podologicznej. Jestem dla Państwa po to, aby te problemy i przeszkody zdiagnozować, wyleczyć i usunąć, a tym samym przywrócić Państwu zdrowie, mobilność, komfort i estetykę stóp, co przekłada się na radość z życia.

Moje wykształcenie

 • Szkoła podologii w Żorach 
 • Kurs Podologii w Warszawie w 2015 roku
 • Roczny staż w Centrum Szkoleń Kosmetycznych w Warszawie
 • Kursy z zakresu korekty paznokci Ruck
 • Kursy z aplikacji klamry tytan i klamry ortonyksyjnych
 • Szkolenie z zakresu usunięcia brodawek
  (prowadzone przez szkoleniowców z Niemiec)
 • Szkolenie z zakresu profilaktyki stopy cukrzycowej

„Łączę medyczne podejście z przyjazną atmosferą”.

Moje doświadczenie

Posiadam ponad 8-letnie doświadczenie zawodowe, które zdobywałem, współpracując z:

 • Lekarzem chirurgiem, fizjoterapeutą i chirurgiem naczyniowym w centrum Leczenia Ran EMMed Rzeszów
 • Domami pomocy społecznej
 • Domami dla Ludzi Starszych m.in. Centrum Rozwoju Seniorów Staniątki, Beatus Kraków, Dom Seniora „Pod Dębami” we Wrząsowicach, Dom Seniora „Armada Clinic” w Głogoczowie) i wiele innych placówek
 • Pacjentami indywidualnymi podczas wizyt domowych

“Moją misją jest zapewnienie kompleksowej opieki podologicznej w oparciu o wnikliwą diagnozę
i dobór profesjonalnego zabiegu, wykonanego z najwyższą starannością w komfortowej atmosferze”.

Moja misja

W pracy najbardziej cieszy mnie skuteczność terapii. Istotne są dla mnie również zadowolenie i komfort pacjenta. Wielu z nich trafiało do mnie z powodu błędnych diagnoz lub szukając właściwej i efektywnej drogi leczenia – wychodząc z mojego gabinetu, mają Państwo pewność, że zawsze zrobię wszystko, co jestem w stanie i co jest konieczne dla zdrowia stóp. 

Moje podejście jest przede wszystkim medyczne, a nie kosmetyczne, co wyróżnia mnie jako specjalistę, a komfortowa atmosfera panująca w moim gabinecie i często podkreślana w opiniach przez moich pacjentów, pozwoli się Państwu poczuć swobodnie i bezpiecznie. 

„W Vigipodii stopy każdego Pacjenta są w moich – najlepszych rękach!”

W przypadku pytań zachęcam do kontaktu poprzez formularz na stronie:

Czytaj więcej...

Gabinet

W kwietniu 2021 roku postanowiłem stworzyć miejsce – gabinet podologiczny Vigipodia – do którego zapraszam serdecznie
tych wszystkich z Państwa, którzy borykają się z różnymi problemami dotyczącymi stóp.

Logo gabinetu podologicznego w Krakowie - "Vigipodia"

Usługi podologiczne

W moim gabinecie służę pomocą w takich problemach jak: usuwanie odcisków, usuwanie kurzajek, brodawek, modzeli, wrastające paznokce, pękające pięty, obcięcie paznokci, pedicure podologiczny, zniszczone paznokcie po hybrydach, krwiak podpaznokciowy czy klamra podologiczna (klamra ortonyksyjna, klamra tytanowa).

Usługi podologiczne z dojazdem

Taki sam poziom usług podologicznych oferuję także jako podolog mobilny z dojazdem na terenie Krakowa i do 20 km od granic miasta.

Zarezerwuj wizytę

Jak trafić do mojego gabinetu podologicznego?

Jak umówić wizytę mobilnego podologa?

W celu umówienia się na usługę „podolog mobilny z dojazdem” bardzo proszę o wcześniejszy kontakt mailowy, telefoniczny lub za pomocą formularza kontaktowego.